Depresja choroba cywilizacyjna naszych czasów


Informacje

Dodany: 2020-06-26
Kategoria: psychoterapia

Tagi dla artykułu


foto
Dokąd zmierzać wykwalifikowanych psychoterapeutów?


Depresja choroba cywilizacyjna naszych czasów

Lekarze coraz częściej alarmują, że jedną z najbardziej groźnych chorób jest aktualnie depresja. I należy z tym się zgodzić - przecież nie jest żadną tajemnicą, że w USA bądź choćby w Szwecji coraz większa ilość osób cierpi na depresję. Można powiedzieć, iż depresja to choroba, która generalnie dotyka ludzi mieszkających w bogatych krajach. Badania głoszą, że te osoby, które cierpią na depresję mają sporo mniejsze szanse na dożycie starości, niż osoby, które nie muszą użerać się z tą jakże wyniszczającą chorobą.

Przede wszystkim mowa w tym momencie o samobójstwie, lecz także innych chorobach, np. mających związek z osłabieniem stanu zdrowia. Z depresją problem jest taki, że trudno ją tak naprawdę wykryć. W końcu takie osoby, które mają depresję, po prostu nie przyznają się do niej albo bardzo dobrze ją ukrywają. I dlatego właśnie nawet ci ludzie, którzy wiodą szczęśliwe życie powinni posiadać jakąś wiedzę na wszystkie kwestie związane z depresją. Dzięki takowej wiedzy można pomóc na przykład pomóc swojemu przyjacielowi.

Chociaż oczywiście jak już wcześniej zostało wspomniane, ciężko tak naprawdę wykryć depresję. Fachowiec bez najmniejszego kłopotu może to zrobić, ale zwykłym ludziom trudno jest odróżnić zły nastrój od depresji. Warto zastanowić się w jaki sposób walczyć z uciążliwą depresją. Z pewnością jeżeli depresja długo się utrzymuje, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy psychiatrów. Masa osób obawia się psychiatrów, ponieważ ciągle np. psychoterapia to tabu, lecz tak naprawdę nie należy absolutnie niczym się przejmować.

Choćby z tego powodu, iż wizyta w gabinecie psychiatry jest w 100% anonimowa. A poza tym wcale nie jest powiedziane, że zawsze psychiatra jest niezbędny - możliwe, iż wystarczy zwykły psycholog. Czasami szczera rozmowa z mądrym psychologiem sprawia, że dostrzeżemy popełnione przez nas błędy. Przykładowo - w wielu przypadkach psychologia może odpowiedzieć na wiele naszych pytań, lecz również sporo ich zadać. Zatem depresja to choroba z którą należy zawsze walczyć - od nas zależy czy za rok nadal będziemy na wszystko narzekali oraz żyli w jednym wielkim smutku albo zawalczymy o komfort swojego życia.


Copyright © 2019 Gimsusz.pl